понедельник, 8 июня 2015 г.

Російського поета судять за слово «москаль»


У Росії поета Олександра Бившева звинувачують у розпалюванні ненависті і ворожнечі до росіян тільки за те, що в одному зі своїх віршів він вжив слово «москаль». Просто інтересно, вони що, з творами Т.Г. Шевченко не знайомі? Хоча чому дивуватися якщо у Facebook мене блокували за цитування класика Української поезії де було присутнє слово москаль.Вірші були написані минулого року в підтримку України. Вжите в них слово «москаль» вивчали експерти, щоб винести висновок, що саме мав на увазі автор, коли його писав.
Захист поета в суді надав висновок, даний київським інститутом мовознавства, де пояснюється, що слово «москаль» в творах Бившева означає «російські військові» і не несе в собі якоїсь образи. Суддя проігнорувала цей висновок і врахувала лише висновок, наданий звинуваченням. Його написала викладачка Орловського університету, яка стверджує, що вірші Бившева дійсно збуджують ненависть до росіян.
Тепер поетові, який написав вірші для українських патріотів після анексії Криму, загрожує до 4 років тюремного ув’язнення, хоча можливий і більш м’який вердикт — штраф або обов’язкові роботи.
=========================
Ось їх рівень поезії, за таку творчість вони не судять, навіть заохочують.Интернет реклама УБС